hobbista

Drewno w domu

http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/37241.jpg

Drewnianych konstrukcji ciąg dalszy. Dziś będzie bardziej domowo, bardziej zastanowimy się nad możliwościami wyposażenia swojego domu w drewniane sprzęty niż nad wyposażeniem ogródka czy podwórka. Skoro więc drewno ma być tematem przewodnim, warto zastanowić się co z niego możemy wykorzystać, a właściwie to do czego możemy je sobie wykorzystać.

 

Oczywiście, nikogo nie zdziwi fakt, że możemy mieć podłogę drewnianą, ale tego chyba nikt sobie sam nie zrobi. Kolejnym elementem jest na pewno boazeria na ścianie. Jej też sami nie zrobimy, a i już nie jest ona zbyt modna, właściwie, mówiąc bardziej uczciwie, to w ogóle ona już nie jest modna i instalowanie jej na swojej ścianie jest raczej wyrazem kiczu i braku stylu niż oryginalnym rozwiązaniem.

 

No i idąc dalej, z drewna możemy wykonać dla siebie meble w domu. Na pierwszy ogień idzie stół. Stół można bardzo prosto wykonać wbrew pozorom i na prawdę może być on bardzo efektowny. Zaczniemy oczywiście od mniejszego projektu, czyli stolika kawowego, który z racji gabarytów jest znacznie łatwiejszy do przygotowania.

 

Na początek potrzebne będą gotowe deski drewniane i pale drewniane. O ile mamy dostęp do materiałów to dobrze jest samemu to zrobić, ale jeżeli nie ma takich możliwości to można wybrać się do marketu budowlanego na stolarnię i tam takie materiały nabyć.

 

Następny krok to projekt i wymiar.  Należy opracować rodzaj stolika, jaki chcemy posiadać, jaki ma mieć kształt, rozmiar, czy ma być z półeczką czy bez. Po zrobieniu projektu i dokładnych pomiarach można wziąć się za robotę. Trzeba to wszystko wykroić, wyciąć, pomierzyć i zacząć pracę. Odpowiednio dobrane kołki, wkręty i wymiar, wszystko połączone i można cieszyć się swoim nowym stolikiem.