hobbista

Budka dla nietoperza

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTkusDYEuulwKcIh22qRV0cqY_xRo7EwIi6CPAdj1MLU6frulx1

Nietoperze mieszkają w różnych miejscach, jednak u mnie na poddaszu również znalazły schronienie. Jeszcze dwa tygodnie temu nie myślałem nawet że istnieje coś takiego jak budka dla nietoperza.


Wiecie że wejście do niej jest od dołu? Są to malutkie szczebelki po których wchodzi sobie do środka. Postanowiłem, że sam również coś takiego zbuduje. Najważniejsze by drewno z jakiego zostanie wykonana taka budka nie było niczym malowane, ani impregnowane. Nie może także być przechowywane w miejscu do którego dostęp ma kot lub pies, ponieważ wtedy nietoperz nie wejdzie do środka. 

 

Warto jest więc zastanowić się nad takimi możliwościami, być może mamy większe drzewo na którym zadomowił się nietoperz. Czasami mieszkają one w oborach, lub na poddaszu, tak więc można poświęcić troszkę czasu i spróbować swoich sił. Mi to wszystko zajęło naprawdę mało czasu i zapewniło wiele dobrej zabawy. Warto pomagać zwierzaczkom nawet tym bardzo dzikim, ponieważ czasami same sobie nie radzą i potrzebują pomocnej ręki ze strony człowieka.


Dwa dni mi to zajęło, zbudowałem, zawiesiłem i sąsiadka dzwoni ostro dzwonkiem. Pytam co się stało, a ona że ładny karmnik, ale zapomniałem zrobić dziurki dla ptaszków :)